sk

Falzifikáty značkového tovaru

19/02/2013
Zdroj: Rádio Slovensko, 22:00; Rádiožurnál Slovenského rozhlasu; 18/02/2013; Zuzana Gajdošíková

Ondrej Holič, moderátor: "Falošné lieky a hračky, aj tento tovar sa ocitol v úlovku colníkov. Za minulý rok zadržali rekordný počet vyše tristotisíc falzifikátov v hodnote jedenásť a pol milióna eur, čo je o päťdesiattisíc viac ako v roku 2011."

Zuzana Gajdošíková, redaktorka: "Išlo najmä o značkové oblečenie, obuv, kabelky, či cigarety. Finančné riaditeľstvo zadržalo aj lieky proti bolesti, či na podporu potencie. Generálny riaditeľ sekcie daňovej a colnej Daniel Čech."

Daniel Čech, generálny riaditeľ sekcie daňovej a colnej Finančného riaditeľstva SR: "Podľa našich analýz zaisteného tovaru colným laboratóriom sa nám podarilo zistiť, že niektoré lieky neobsahujú buď žiadnu účinnú látku, poprípade obsahujú niekedy aj trojnásobok účinnej látky. Naozaj sa bavíme aj o reálnom ohrození zdravia a života obyvateľov."

Zuzana Gajdošíková, redaktorka: "Na obozretnosť pri kupovaní liekov zvlášť cez internet upozorňuje aj Štátny ústav na kontrolu liečiv. Webovú stránku si je potrebné vždy najprv overiť. Hovorkyňa Valéria Pernišová."

Valéria Pernišová, hovorkyňa Štátneho ústavu na kontrolu liečiv: "Pri nákupe liekov z anonymných internetových stránok hrozí dodanie falšovaných alebo nekvalitných liekov, ktoré neobsahujú to, čo deklarujú. Len v lekárňach má pacient istotu, že liek je na Slovensku registrovaný a je vyrábaný v predpísanej kvalite."

Zuzana Gajdošíková, redaktorka: "Pozor aj pri kupovaní detských hračiek. Colníci zaistili viac ako dvadsaťdvatisíc značkových kusov. Keďže ide o

Vytlačiť stránku
eu-flag.png sk-flag.png