Odborný zamestnanec pre rozpočtovú a finančnú agendu

Štátny ústav pre kontrolu liečiv

Miesto práce
Kvetná 11, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1 100 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Vykonávanie odbornej špecializovanej práce na úseku rozpočtovania a financovania
• Sledovanie a vyhodnocovanie plnenia rozpočtu príjmov a čerpania výdavkov
• Vykonávanie špecializovanej práce v systéme Štátnej pokladnici
• Komplexné zabezpečovanie a výkon odborných účtovníckych prác
• Sledovanie zostatkov na účtoch
• Vedenie komplexnej evidencie správnych poplatkov
• Vypracovávanie podkladov ku konsolidácii účtovníctva verejnej správy
• Spolupráca na rozpočtových a účtovných uzávierkových prácach
• Vykonávanie finančnej kontroly

Zamestnanecké výhody, benefity

pružný pracovný čas v rozsahu 37,5 hod/týždenne
týždeň dovolenky naviac podľa KZ vyššieho stupňa

Informácie o výberovom konaní

Kontaktovať budeme len uchádzačov spĺňajúcich požadované kritériá.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Vyžaduje sa:
znalosť a orientácia v právnych predpisoch najmä:
- zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy
- zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve
- zákon č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov
- zákon č. 291/2002 Z. z. o Štátnej pokladnici,

- vysoké pracovné nasadenie
- dobré počítačové zručnosti - MS Office
- precíznosť, presnosť, kooperatívnosť

Výhodou je:
- ekonomické vzdelanie
- prax v oblasti účtovníctva a fakturácie
- prax vo verejnej správe (v rozpočtovej organizácii) v oblasti rozpočet, financovanie, účtovníctvo
- znalosť práce v SAP
- znalosť práce so Štátnou pokladnicou
- znalosť anglického jazyka

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

Štátny ústav pre kontrolu liečiv je orgánom štátnej správy na úseku humánnej farmácie a drogových prekurzorov.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 4042125  Dátum zverejnenia: 5.3.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac