Vedúci oddelenia informačných technológií

Štátny ústav pre kontrolu liečiv

Miesto práce
Štátny ústav pre kontrolu liečiv, Kvetná, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Termín nástupu
Dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Podľa prílohy č. 3 zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práve vo verejnom záujme v závislosti od praxe ( PT 10 )

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Odborné špecializované práce v oblasti IT/IS, koncepčná a koordinačná činnosť v oblasti informačných a komunikačných technológií (IKT),
Organizačné zabezpečenie správy a prevádzky IKT (HW, LAN, WAN),
Základná systémová administrácia informačných systémv.
Zabezpečovanie prevádzky počítačovej siete typu LAN/WAN, zariadení informačných systémov, bázy dát a aplikácií.
Správa informačných systémov organizácie (zabezpečovanie funkčnosti modulov systému, konfigurácie a správnosti databáz, komunikačných liniek, správa a nastavenie systémov).
Zabezpečuje uplatňovanie a implementáciu právnych predpisov upravujúcich oblasť IT
Zabezpečovanie realizácie prijatých zásad v oblasti bezpečnosti a ochrany dát informačného systému a HW, antivírovej ochrany

Zodpovedá za:
- uplatňovanie zásad štátnej politiky v oblasti informatizácie a bezpečnosti IS v organizácii,
- plynulú, bezpečnú a spoľahlivú prevádzku informačných a komunikačných systémov v organizácii,
- rozvoj hlasovej a dátovej siete a hlasových služieb organizácie,
- koncepciu rozvoja informačných a komunikačných systémov,
- zabezpečovanie projektového riadenia v prípade rozvoja informačných a komunikačných systémov
- metodické usmerňovanie realizácie informačných a komunikačných systémov, dátových a hlasových služieb v spolupráci s riešiteľmi

Zamestnanecké výhody, benefity

Pružný pracovný čas
1 týždeň dovolenky naviac

Informácie o výberovom konaní

Termín podania žiadostí o zaradenie do výberového konania zasielajte: najneskôr do 20.03.2019. Rozhodujúci je dátum podania na poštovej pečiatke (zasielané poštou) alebo dátum podania v podateľni ŠÚKL (prinesené osobne). Uchádzači, ktorí zašlú prihlášku po stanovenom termíne, nebudú do výberového konania zaradení.
Na žiadosti ktoré nebudú spĺňať naše požiadavky nebudeme akceptovať ,reagovať, odpovedať.
Zoznam požadovaných dokladov:
- písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania s uvedením čísla VK VZ/1/2019,
- kópia vysvedčenia, diplomu požadovaného vzdelania
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
- profesijný štruktúrovaný životopis
- čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony
- čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých predložených údajov
- všetky pripojené doklady uchádzača musia obsahovať aktuálny dátum a vlastnoručný podpis

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Informatika, informačné a komunikačné technológie

Počet rokov praxe

3

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Prax v oblasti informačných technológií minimálne 3 roky, prax v riadiacej pozícií výhodou,
prax vo verejnej správe v oblasti informačných technológií výhodou.
Jazykové znalosti
Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1/B2)

Kvalifikačné predpoklady, osobnostné predpoklady a zručnosti:

- znalosť IT problematiky a právnych predpisov z oblasti IS/IT pre verejnú správu
- Microsoft Office, Microsoft Windows 7/10 - pokročilý
- Microsoft Server 2012, 2016 - mierne pokročily
- VMware, Veeam - mierne pokročilý
- Technológie Firewall NAT, LAN, VLAN, VPN, IPSec - základy
- UNIX/Linux – základy
- Spoľahlivosť, samostatnosť, zodpovednosť a aktívny prístup k práci
- Analytické myslenie, záujem o sústavné vzdelávanie a rozvoj v oblasti IS/IT

Znalosť právnych predpisov:
Zákon č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Zákon č. 305/2013 Z. z. o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o e-Governmente)
Zákon č. 18/2018 Z.z. Zákon o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Zákon 69/2018 Z.z. Zákon o kybernetickej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

Štátny ústav pre kontrolu liečiv je orgánom štátnej správy na úseku humánnej farmácie a drogových prekurzorov.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3334431  Dátum zverejnenia: 6.3.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Podľa prílohy č. 3 zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práve vo verejnom záujme v závislosti od praxe ( PT 10 )