sk

Stiahnutie lieku Betalmic 0,5 % z trhu

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí z trhu lieku BETALMIC 0,5 %, int opo 1x10ml, kód ŠÚKL: 90415, č. šarže: 3901208, 3902204 a 3902201.

Predmetné šarže sa sťahujú z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení. Dôvodom stiahnutia z trhu je výsledok skúšky mimo schválenú špecifikáciu v parametri obsah nečistôt.

BETALMIC 0,5 %, int opo 1x10ml sú očné kvapky, ktoré obsahujú látku betaxolol (beta-adrenergný blokátor), ktorá znižuje tlak v očiach (vnútroočný tlak).

BETALMIC 0,5 % sa používa u dospelých na zníženie zvýšeného vnútroočného tlaku, u pacientov s chronickým glaukómom s otvoreným uhlom alebo očnou hypertenziou. Môže sa používať samostatne alebo v kombinácii s ďalšími očnými instiláciami, ktoré znižujú vnútroočný tlak.

Na slovenskom trhu sú pre pacientov k dispozícii iné lieky s rovnakou účinnou látkou, a taktiež ďalšie terapeutické náhrady v podobe liekov určených na rovnaké indikácie. O  ďalšej liečbe je nutné poradiť sa s ošetrujúcim lekárom.

Oznámenie o stiahnutí lieku Betalmic 0,5% trhu

Metodický pokyn pre distribučné spoločnosti, lekárne a zdravotnícke zariadenia

Vytlačiť stránku
eu-flag.png sk-flag.png