sk

Stiahnutie lieku Ambrobene 6 mg/ml perorálny roztok, sol por 1x100 ml (fľ.PET s dávk.systémom a peror.striek.) z trhu

28.07.2017

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Ambrobene 6 mg/ml perorálny roztok, sol por 1x100 ml (fľ.PET s dávk.systémom a peror.striek.), číslo šarží: 3C509058 a 3A511042 z úrovne distribučných spoločností a lekární.  

Dôvodom stiahnutia predmetných  šarží  lieku z trhu je nesúlad so špecifikáciou lieku v parametri – neznáma nečistota.

V súvislosti s užívaním lieku Ambrobene 6 mg/ml perorálny roztok, sol por 1x100 ml (fľ.PET s dávk.systémom a peror.striek.), neboli hlásené žiadne podozrenia na nežiaduce účinky lieku.

Liek Ambrobene 6 mg/ml perorálny roztok, sol por 1x100 ml (fľ.PET s dávk.systémom a peror.striek.) obsahuje liečivo ambroxoliumchlorid. Patrí do skupiny liekov nazývaných mukolytiká, ktoré pomáhajú prieduškám zbavovať sa hlienu. Používa sa na liečbu ochorení dýchacích ciest, ktoré si vyžadujú zníženie tvorby hlienu u dospelých a detí od 2 rokov. Pôsobením lieku sa hlien skvapalňuje, čím sa ľahšie vykašliava. 

Dostupnosť liečby pre pacientov týmto nariadením ohrozená nie je, na trhu sú pacientom k dispozícii podobné lieky, ktoré možno použiť ako alternatívy v liečbe. 

 Oznámenie o stiahnutí lieku Ambrobene 6 mg/ml perorálny roztok, sol por 1x100 ml (fľ.PET s dávk.systémom a peror.striek.) z trhu

 Metodický pokyn pre distribučné spoločnosti a lekárne

Vytlačiť stránku
eu-flag.png sk-flag.png