sk

Stiahnutie lieku DICLOREUM 100 mg sup 10x100 mg (fólia PVC) z trhu

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku DICLOREUM 100 mg sup 10x100 mg (fólia PVC), číslo šarže 3721 z úrovne distribučných spoločností a lekární.               

Dôvodom stiahnutia predmetnej šarže lieku z trhu je nesúlad so zásadami správnej výrobnej praxe zistený na základe inšpekcie vykonanej FDA u výrobcu účinnej látky.

V súvislosti s užívaním lieku DICLOREUM 100 mg sup 10x100 mg (fólia PVC), neboli hlásené žiadne podozrenia na nežiaduce účinky lieku. Stiahnutie lieku má preventívny charakter.

Liek DICLOREUM 100 mg sup 10x100 mg (fólia PVC) obsahuje liečivo - sodnú soľ diklofenaku. Dicloreum patrí do skupiny liekov označovaných ako nesteroidové protizápalové lieky, ktoré sa používajú na liečbu bolesti a zápalu. Čapíky Dicloreum možno použiť na liečbu týchto ochorení: reumatickú bolesť kĺbov; bolesť chrbta; meravosť ramenného kĺbu; tenisovú lakeť a iné druhy reumatizmu; na vykĺbenia kĺbov, natiahnutia svalov; na bolesti a opuchy po chirurgickom zákroku; na bolestivé zápalové stavy v gynekológii vrátane bolestivej menštruácie ako aj na záchvaty migrény.

Dostupnosť liečby týmto nariadením ohrozená nie je, na trhu je pacientom k dispozícii iný liek s rovnakou účinnou látkou. 

 Metodický pokyn pre distribučné spoločnosti a lekárne

 Oznámenie o stiahnutí lieku DICLOREUM 100 mg sup 10x100 mg (fólia PVC) z trhu

Vytlačiť stránku
eu-flag.png sk-flag.png