sk

Stiahnutie lieku Priamlo z trhu

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku Priamlo 4 mg/5 mg tbl 30x4 mg/5 mg (blis.OPA/Al/PVC/Al), č. šarže: 2021115 a Priamlo 8 mg/5 mg tbl 90x8 mg/5 mg (blis.OPA/Al/PVC/Al), č. šarže: 2411015 z úrovne distribučných spoločností, nemocníc a lekární.

Dôvodom stiahnutia predmetných šarží lieku je nesúlad so schválenou špecifikáciou lieku v parametroch – čistota (pri lieku Priamlo 4 mg/5 mg tbl 30x4 mg/5 mg (blis.OPA/Al/PVC/Al) a obsah liečiva (pri lieku Priamlo 8 mg/5 mg tbl 90x8 mg/5 mg (blis.OPA/Al/PVC/Al)). Stiahnutie lieku má preventívny charakter.

V súvislosti s užívaním lieku Priamlo, neboli hlásené žiadne podozrenia na nežiaduce účinky liekov.

Liek Priamlo obsahuje dve liečivá - perindopril a amlodipín. Perindopril patrí do skupiny liečiv, ktoré sa nazývajú inhibítory ACE (enzým konvertujúci angiotenzín). Amlodipín patrí do skupiny liečiv, ktoré sa nazývajú blokátory kalciového kanála. Spolu účinkujú tak, že rozširujú a uvoľňujú krvné cievy, čím sa znižuje krvný tlak. Krv nimi potom ľahšie prechádza, a tým sa znižuje záťaž srdca. Priamlo sa používa na liečbu vysokého krvného tlaku (hypertenzie) a/alebo stabilnej ischemickej choroby srdca (stav, pri ktorom je znížený alebo blokovaný prísun krvi do srdca).

Dostupnosť liečby týmto nariadením ohrozená nie je, na trhu sú pacientom k dispozícii iné šarže predmetných liekov.

 Oznámenie o stiahnutí lieku Priamlo 4 mg/5 mg tbl 30x4 mg/5 mg a Priamlo 8 mg/5 mg tbl 90x8 mg/5 mg z trhu

Vytlačiť stránku
eu-flag.png sk-flag.png