sk

Riaditeľ ŠÚKL privítal kolegov z čínskej liekovej agentúry

Bratislava, 4.7.2012

 

Zástupcovia shanghaiskej potravinovej a liekovej agentúry (Shanghai Food and Drug Administration) a najväčšej čínskej farmaceutickej spoločnosti Sinopharm navštívili vo štvrtok 28. júna 2012 Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Deväťčlenná delegácia zavítala na Slovensko na pozvanie izraelského ambasádora v rámci svojich pracovných návštev po Európe.

Skupina odborníkov na najprv stretla zo zástupcami Ministerstva zdravotníctva, neskôr absolvovali návštevu štátneho ústavu. Riaditeľ ŠÚKL PharmDr. Ján Mazag oboznámil čínskych predstaviteľov s úlohou a kompetenciami štátneho ústavu, v krátkosti predstavil jednotlivé oddelenia ŠÚKL a odpovedal na otázky zástupcov čínskej strany.

Shanghaiská potravinová a lieková agentúra je lokálnou kontrolnou autoritou patriacou pod miestnu kanceláriu zdravotníctva. Je zodpovedná za bezpečnosť liekov a potravín v Shanghai, kontroluje potraviny, lieky, zdravotnícke pomôcky, kozmetické výrobky, výživové doplnky, ale aj obaly liekov a potravín. V súčasnosti dohliada na viac ako 3 490 výrobcov a distributérov liekov a na približne 62 300 poskytovateľov stravovacích služieb.

Vytlačiť stránku
eu-flag.png sk-flag.png