sk

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o úspešnom ukončení verejného obstarávania na zabezpečenie zvozu liekového odpadu z lekární

27.3.2024

Verejnú súťaž, do ktorej sa mohli záujemcovia prihlásiť do 23. februára 2024, vyhrala spoločnosť DETOX s.r.o.

Firma zabezpečí zvoz liekov nespotrebovaných fyzickými osobami zhromaždenými vo verejných lekárňach na území SR a rovnako zabezpečí aj zneškodnenie liekového odpadu v spaľovni.

Prioritou  prvého zvozu budú najkritickejšie lekárne. „Ide o zhruba 2 600 lekární, preto si zber bude vyžadovať dlhší čas,“ upresnil riaditeľ ŠÚKL Roman Dorčík s tým, že prvotný zvoz by mal prebehnúť v najbližších týždňoch.

ŠÚKL pri objednávke u dodávateľa vychádzal z dát, ktoré zozbieral v spolupráci so spoločnosťou Crystal Consulting. „Lekárne mohli do aplikácie spoločnosti nahlasovať množstvo nahromadeného liekového odpadu. Tým sme zistili, kde je situácia najkritickejšia,“ spresnil Dorčík.

Dôvodom nového verejného obstarávania bolo vypovedanie zmluvy zo strany spoločnosti Modrá planéta s.r.o, ktorá takýto zvoz zabezpečovala približne 15 rokov. Zmluvu so ŠÚKL ukončila v lete minulého roka a do decembra 2023 jej plynula výpovedná doba.

 

Vytlačiť stránku
eu-flag.png sk-flag.png