sk

ŠÚKL a ÚŠKVBL hosťovali po druhýkrát zasadnutie riaditeľov liekových agentúr

Bratislava, 8.12.2016

Riaditelia liekových agentúr sa v rámci slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie stretli v Bratislave po druhýkrát.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a Ústav Štátnej kontroly veterinárnych biopreparátov a liečiv (ÚŠKVBL) organizovali v dňoch 28. – 30. novembra 2016 zasadnutie riaditeľov liekových agentúr v EÚ (tzv. Heads of Medicines Agencies). Išlo o posledné predsednícke podujatie, ktoré sa konalo pod záštitou ŠÚKL a ÚŠKVBL a zároveň jediné, ktoré bolo počas predsedníckeho polroka organizované dvakrát.

V rámci odborného programu predstavila riaditeľka ŠÚKL dr. Zuzana Baťová výsledky dotazníka, ktorého cieľom bolo poukázať na rozdielnosti v kompetenciách liekových agentúr v jednotlivých členských štátoch, identifikovať oblasti, v ktorých sa úlohy agentúr prelínajú a definovať tak možnosti ďalšej spolupráce v rámci európskeho pôsobenia.

Na programe dňa však boli aj ďalšie témy, o ktorých si môžete prečítať na predsedníckej stránke ŠÚKL: http://presidency2016.sukl.sk/index.php/2016/12/08/slovak-human-and-veterinary-medicines-agencies-hosted-the-second-meeting-of-the-heads-of-medicines-agencies/

Vytlačiť stránku
eu-flag.png sk-flag.png