sk

Štátny ústav pre kontrolu liečiv s novým dizajnom web stránky

BRATISLAVA - Štátny ústav pre kontrolu liečiv má po 12 rokoch novú web stránku. Doterajšia webová stránka prešla zásadným redizajnom, ktorého hlavným cieľom bola modernizácia a uľahčenie prístupu pre všetky cieľové skupiny návštevníkov.

6.3.2018

„Na novej stránke Štátneho ústavu, ktorá je základným komunikačným kanálom s odbornou a laickou verejnosťou, sme nezmenili len celkový dizajn. Snažili sme sa o vytvorenie čo najprehľadnejšej platformy. Naším zámerom bolo vytvoriť kvalitnejšie užívateľské prostredie pre všetkých návštevníkov webu – profesionálov z lekárnického a lekárskeho prostredia, inštitúcie a samozrejme aj pacientov,“ komentovala redizajn web stránky Zuzana Baťová, riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. 

Najpodstatnejšou funkciou na webe je vyhľadávanie v databáze liekov a zdravotníckych pomôcok. Ostatné funkcie sú jednoducho dostupné na hlavnej stránke, nachádzajú sa v boxe „portál“. Konkrétne ide o eŽiadosť, Sunset Clause, Oznámenie o vývoze lieku a Hlásenie podozrení na nežiaduce účinky liekov.

Na hlavnej stránke pribudol box „informácie o falšovaných liekoch“, ktorý bude slúžiť na zverejňovanie upozornení na výskyt falšovaných a odcudzených liekov a informácie o pripravovanej legislatíve o ochranných prvkoch. „ŠÚKL si pokladá za povinnosť danú tematiku zviditeľniť, keďže táto téma sa dostáva do popredia záujmu najmä na globálnej úrovni,“ dodala Z. Baťová.

Návštevnosť webovej stránky ŠÚKL každý rok stúpa. Celkový počet zobrazení stránok za rok 2017 je 1 683 789, pričom počet unikátnych návštevníkov je 233 913. Užívatelia strávili na webovej stránke v priemere 3:14 min.

Vytlačiť stránku
eu-flag.png sk-flag.png